Program edukacji filmowej dla szkół

Filmoteka Szkolna to projekt zainicjowany w 2009 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Obecnie program realizowany jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ideą Filmoteki Szkolnej jest wprowadzenie elementów edukacji filmowej do programów nauczania. Jej bazą jest pakiet składający się z 65 lekcji tematycznych, w których znajdują się materiały dydaktyczne i ponad 140 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Dzięki udziału w projekcie nauczyciele i uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w szkołach na terenie całego kraju, warsztatach prowadzonych przez Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej, krytyków filmowych i zaproszonych ekspertów.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie od początku jego istnienia. Dzięki niemu uczniowie mogli brać udział w konkursach oraz festiwalach filmowych.

Kilka lat temu mieliśmy okazję odwiedzić prawdziwe studio filmowe, które zajmuje się montażem, obróbką reklam, ale przede wszystkim odnawianiem starych filmów. Była to dla nas przygoda życia 🙂

W zeszłym roku szkolnym klasa II Ti wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej.

A w tym roku … zapraszamy do uczestnictwa w projekcie uczniów i współpracy nauczycieli.

Zapraszamy na stronę: www.filmotekaszkolna.pl