Szybkie Powtórki Maturalne

Szybkie Powtórki Maturalne to coroczny cykl otwartych wykładów adresowanych do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, przygotowujących się do zdawania egzaminu dojrzałości. Organizatorem zajęć jest Uniwersytet Śląski Maturzystów.

Tegoroczne Szybkie Powtórki Maturalne wystartują w poniedziałek 25 października i potrwają do piątku 29 października. Spotkania przyjmą formę bezpłatnych wykładów on-line na platformie Zoom z możliwością zadawania pytań.

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny. Wymagane jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisu, ponieważ ilość miejsc będzie ograniczona!
Zapisu można dokonać wysyłając maila na adres maturzysta@us.edu.pl. W mailu wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz informację o wybranych wykładach.

Harmonogram tegorocznych Szybkich Powtórek:
• 25 października (poniedziałek), godz. 19.00 – język polskiO mitach – czyli nie taki Zeus straszny (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
• 26 października (wtorek), godz. 19.00 – matematyka podstawowaZadania dowodowe na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
• 27 października (środa), godz. 19.00 – matematyka rozszerzonaZadania z parametrem na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
• 28 października (czwartek), godz. 19.00 – język polskiMotywy, tropy i toposy – powtórka maturalna (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
• 29 października (piątek), godz. 19.00 – język polskiWszystko, co musisz wiedzieć o powieściach przed maturą (dr hab. Magdalena Piekara)

Więcej informacji na fanpage’u Uniwersytetu Śląskiego maturzystów na Facebooku.

A już w listopadzie ruszają 6-miesięczne KURSY MATURALNE organizowane przez Uniwersytet Śląski Maturzystów. W ofercie przedmioty: język polski (podstawa lub rozszerzenie), matematyka (podstawa lub rozszerzenie), biologia, chemia, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz historia. Przygotuj się do matury z wykładowcami UŚ! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów na stronie www.maturzysta.us.edu.pl