Darmowe e-booki i audiobooki

„Chwilowa anomalia” to zapis rozmów ze specjalistami, którzy diagnozują społeczeństwo i ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Dzięki wywiadom m.in. z politologami, klimatologami bądź analitykami spraw międzynarodowych udaje się pokazać, w jak trudnej sytuacji społecznej się znaleźliśmy.
Kto mógł znać Stanisława Lema lepiej niż jego własny syn? By lepiej przybliżyć wam życiorys autora „Solaris”, włączyliśmy do tegorocznej edycji akcji Czytaj PL intymną i wnikliwą opowieść Tomasza Lema o jego ojcu.
Reportaż latynoamerykański czerpie z wielu gatunków. W „Dziobaku literatury” nie ma opowieści jedynie o narkotykach, przemocy bądź nierównościach społecznych, ale znajdą się tutaj przejmujące historie o peruwiańskiej tożsamości narodowej, o brazylijskim miasteczku bliźniąt czy o urugwajskiej poetce.
W 2021 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Nie możemy lepiej zwieńczyć świętowania niż lekturą zbioru piętnastu najlepszych opowiadań polskiego mistrza science-fiction. Fantastyczny Lem to antologia, która znakomicie prezentuje dorobek artystyczny pisarza.

Hipnotyzujący thriller laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. Tytułowa żałobnica otrzymuje pokaźny spadek po mężu. Na jaw zaczynają wychodzić skrywane przez lata tajemnice prowadzące do nieuchronnej katastrofy. Bohaterka będzie musiała stawić czoła mrocznej przeszłości.

„Formikarium¨ jest zbiorem opowiadań z przyrodą w roli głównej. Wszystkie teksty pokazują autora jako mistrza krótkiej formy, twórcę aktualnego, uniwersalnego i na wskroś współczesnego. Kornel Filipowicz patrzy okiem wrażliwego przyrodnika.

Autorskiego wyboru tekstów dokonała Agnieszka Dauksza, a o posłowie książkę wzbogacił Adam Wajrak.

W średniowieczu, przez blisko osiem wieków, na południu Hiszpanii istniał założony przez Arabów wielokulturowy byt polityczny. Współtworzyli go muzułmanie, Żydzi i chrześcijanie. Aleksandra Lipczak, w książce rozpiętej między historią a współczesnością i między esejem a reportażem, dekonstruuje popularne symbole Hiszpanii (flamenco, mozaiki, palmy), odsłaniając ich muzułmańsko-arabskie korzenie.
Pewnego dnia Lidia otrzymuje list od tajemniczej kobiety, która twierdzi, że jest przyjaciółką rodziny i chce przekazać jej spadek. Bohaterka nie otrzymuje żadnych dodatkowych wyjaśnień. Lidia powoli odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami.
Wciągająca space opera, w której Robert J. Szmidt mierzy się z tematem podróży międzygwiezdnych. Celem Mayflower jest znajdujący się w odległości 25,5 lat świetlnych system Centuriona. Podróż nie przebiega jednak tak gładko, jak zakładano.
Jedni twierdzą, że Złe to kraina za Gwiżdżącymi Górami, ale znajdą się również tacy, którzy mówią, że Złe to moc, i że to ona zmienia ludzi w bestie. Edmund, zwany Kociołkiem, dochodzi do wniosku, że znalazł się w sytuacji, która podejrzanie zalatuje Złem.
Emerytowana policjantka Krystyna jako nastolatka straciła brata. W 1963 roku grupa studentów wyruszyła w Tatry. Troje znaleziono martwych, brat Krystyny zaginął bez śladu. Tylko Jacek wrócił z wyprawy. Po latach bohaterka nieoczekiwanie zauważa ocalałego. Postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się co wydarzyło się w górach.