Gra edukacyjna „Czy wiesz, co wiesz? 100 lat wiedzy”

Gra edukacyjna „Szacun” przybliża graczom wydarzenia, postacie i ciekawostki ostatnich stu lat niepodległej Polski. To opowieść o tym jak wyglądało i rozwijało się życie społeczne, polityczne i kulturowe obywateli od odzyskania niepodległości w 1918 roku aż po jubileuszowy rok 2018.

Gra jest zrealizowana przez Narodowe Centrum Kultury, sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Ciekawe, czy uda Wam się odpowiedzieć na pytanie, jak nazywa się najstarsza polska gra komputerowa, jaki tytuł nosiła kreskówka, z której pseudonim zaczerpnęła słynna w latach 90. grupa hakerów, w którym roku Kazimierz Prószyński skonstruował pleograf, jaki tytuł nosił pierwszy polski film w kolorze. A może wiecie jak nazywało się miasto, w którym Władysław Kozakiewicz pokazał swój słynny gest?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w grze. Do wyboru macie dziewięć kategorii: filmmuzykakultura cyfrowasztuki wizualnepolitykasporthistoriakultura.

Grę na Androida można bezpłatnie pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nck.quiz

na IOS tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nck.quiz

Gdziekolwiek jesteś – w drodze do pracy czy szkoły – odkrywaj fakty, których próżno szukać w podręcznikach. To quiz nie tylko dla miłośników historii, ale tych, którzy chcą wiedzieć więcej, kochają wyzwania oraz łamigłówki. 

Zdjęcia pochodzą ze strony Narodowego Centrum Kultury