Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej

Międzynarodowy Tydzień E-książki (ang. Read an E-Book Week) został zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews , kanadyjską autorkę książek dla dzieci. Święto ma na celu promocję i popularyzację e-booków.

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-Książki biblioteki organizują różne wydarzenia zachęcające do e-czytania, a dystrybutorzy ebooków przygotowują szereg akcji promocyjnych, dzięki którym można zakupić książki elektroniczne po niższych cenach.

Gdy w 2004 święto zostało zainicjowane na świecie w Polsce czytanie ebooków było równie abstrakcyjne co podróż na Księżyc.

Od tego czasu wiele się zmieniło, choć przez wielu książki elektroniczne wciąż traktowane są z nieufnością. Szelest kartek i zapach książek są dla niektórych nieodłącznym elementem czytania. Jednak coraz bardziej przekonujemy się do ebooków – zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę takiego rozwiązania (zwłaszcza w podróży) oraz jego aspekt ekologiczny.

W tym tygodniu, z okazji święta e-książki dystrybutorzy ebooków przygotowali atrakcyjne zniżki i promocje. Organizowane są również liczne wykłady i spotkania.

A Wy, czytacie książki elektroniczne czy wolicie wersje papierowe?