„Na tapczanie siedzi Lem” – Stanisław Lem

Przypominamy, że 2021 rok został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Lema. Na miłośników twórczości pisarza oraz na tych, którzy dotąd się z nią jeszcze nie zetknęli, czeka kilkadziesiąt wydarzeń i projektów artystycznych. Jednym z nich jest cykl podcastów KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – i Fundacji PRZEKRÓJ zatytułowanego Na tapczanie siedzi Lem. Możecie ich posłuchać na stworzonej specjalnie z tej okazji stronie: https://lubimyczytac.pl/autor/stanislaw-lem.

Znajdziecie na niej również szeroki wybór artykułów Stanisława Lema i współczesnych technologiach, które dekady temu przewidział w swoich książkach.

Nie zabraknie tam także galerii zdjęć, dzięki której podejrzymy codzienne życie Stanisława Lema, a także harmonogramu wydarzeń odbywających się w ramach Roku Lema.

Organizatorami zaprezentowanych wydarzeń Roku Lema są: Miasto Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa i operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Copernicus Festival oraz partnerzy Roku Lema – Fundacja PRZEKRÓJ i serwis lubimyczytac.pl.

Działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcie: Stanisław Lem, 1966, Fotografia, licencja: CC BY-SA 3.0