Noc Księgarń

W trzeciej edycji Nocy uczestniczyć będzie 120 księgarń kameralnych. Na piątkowe popołudnie i noc przygotowały one spotkania autorskie, dyskusje, warsztaty, koncerty, a także liczne kiermasze. Księgarze zapowiedzieli też, że tego dnia książki będzie można kupić w promocyjnych cenach.

Ubiegłoroczna edycja odbyła się online, co nie zraziło czytelników. W tym roku organizator, biorąc pod uwagę pandemię, również przygotował nie tylko wydarzenia stacjonarne, ale i wirtualne, dostępne w mediach społecznościowych.

Wydarzenia online zostały podzielone na trzy pasma: rozmowy o literaturze dziecięcej; o języku oraz o reportażu.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury Noc Księgarń zaprasza na rozmowę o „książkach ze świata” z udziałem Agaty Kasprolewicz, Agi Zano, Krzysztofa Cieślika i Justyny Czechowskiej. W programie znajdą się też rozmowy o książkach ważnych dla kobiet – gośćmi Weroniki Wawrzkowicz będą Mery Spolsky, Eliza Kącka i Agnieszka Szydłowska. Po północy Adam Szaja zaprosi czytelników na kryminalną Noc Księgarń – wezmą w niej udział Wojciech Chmielarz, Anna Kańtoch, Maciej Siembieda, Ryszard Ćwirlej i Robert Małecki.

Tegoroczny plakat Nocy nawiązuje do twórczości Stanisława Lema.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.nocksiegarn.pl.