Prezentownik, cz. 2

Czas biegnie nieubłaganie. To już ostatni dzwonek, aby zamówić prezenty, a cóż może być lepszego od dobrej książki?

Dzisiaj nasz subiektywny wybór książek dla Ciebie i Twoich rodziców. Z pewnością znajdziesz tu coś ciekawego.

Mama lubi kryminały. Może warto kupić jej książkę naszej rodzimej autorki. Właśnie ukazał się najnowszy tom serii Katarzyny Puzyńskiej. Mama jeszcze tego nie czytała? Kup jej część pierwszą, a gwarantujemy, ze spodoba jej się tak bardzo, że prezenty na najbliższe okazje będziesz mieć z głowy!

Ciekawą propozycją są również książki  Katarzyny Bondy. Seria z Saszą Załuską doczekała się właśnie ekranizacji. Może przed jej obejrzeniem najpierw warto sięgnąć po książki. Polecamy gorąco, nie będziesz zawiedziony.

Warto sięgnąć też do nowej serii tej autorki. Dotychczas ukazały się dwie pozycje: „Miłość leczy rany” i najnowsza – „Miłość czyni dobrym”. Obie nie są klasycznymi thrillerami, to książki wymagające uwagi i skupienia, ale w pamięci zostają na bardzo długo.

Polecamy również poruszającą książkę Markusa Zusaka „Złodziejka książek”. Jest to światowy bestseller, niedawno zekranizowany. Fascynująca opowieść o przyjaźni i człowieczeństwie w czasach Holokaustu.

A teraz pora na autora rodem ze Stanów Zjednoczonych. Książki  Harlana Cobena cieszą się niesłabnącą popularnością. Niedawno na postawie jednej z nich powstał serial. „Nie mów nikomu”, bo o tej książce mowa, jest ciekawą propozycją dla lubiących ciągłe zwroty akcji. Serial jest dostosowany do polskich realiów i troszkę zmieniony, dlatego warto zacząć od książki. Wolicie coś nowszego? Właśnie ukazała się nowa powieść Cobena. Czy warto ją przeczytać? Pewnie nie trzeba Was przekonywać. Wszystkie książki tego autora są świetne.

Skoro o serialach mowa, to nie można pominąć jeszcze jednej, doskonałej pozycji, Piękne kobiety, wspaniałe samochody i gorąca krew, a wszystko to na tle realiów Warszawy lat 30. XX w.

A może kupisz książkę tacie , a przy okazji sam przeczytasz? „Cyberpunka”, najgorętszej premiery tego roku, opisywać Ci nie trzeba. Książka to bogato ilustrowany przewodnik, który przeniesie Cię do futurystycznej, tętniącej życiem metropolii Night City.

To teraz zapraszamy na podróż w czasie. Kolejnym gorącym tytułem tego roku jest „Malarz dusz” Ildefonso Falconesa. Po doskonałej „Katedrze w Barcelonie” pisarz po raz kolejny zaprasza nas do tego miasta, w którym osadza akcję swojej kolejnej książki. Tym razem przenosi nas do początków XX wieku i wrzuca w wir wydarzeń, które dzielą mieszkańców na tych, którzy mają wszystko, i tych, którzy mają tyle, ile wywalczą.

Ostatnią polecaną przez nas książką jest „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakubie Szeli”, baśniowo-mityczna opowieść o przywódcy antyszlacheckiej rabacji z 1846 r.