Prezentownik

Wchodzicie do księgarni i … książek dużo, a Wy nie wiecie, którą z nich wybrać. Przeczytajcie nasze propozycje. Oczywiście nasz wybór jest całkowicie subiektywny, ale nie będziecie żałować.

Dla młodszego brata i siostry

Na początek polecamy Wam niezawodnego Detektywa Pozytywkę.  Sympatycznego Detektywa lubią wszystkie dzieci, bo potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą sprawę. Seria Grzegorza Kasdepke to kilkanaście książeczek z zagadkami kryminalnymi do samodzielnego rozwiązania. Czytelnik sam podejmuje decyzję, co się mogło wydarzyć i podąża tym tokiem myślenia. Wątki „kryminalne” dotyczą zjawisk z życia codziennego. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Odchodząc nieco od tematyki kryminalnej (choć nie do końca) polecamy książkę dla miłośników podróży Jo Nesbo „Doktor Proktor i niemal ostatnie święta”. Tak, tak to ten sam pan, który napisał wiele znanych kryminałów z Harrym Hole w roli głównej. Tym razem zajął się, cierpiącym na wypalenie zawodowe, Świętym Mikołajem. Czy uda się uratować święta? Kupcie książkę, a młodszy brat będzie miał okazję się o tym przekonać 🙂

Teraz pora na książkę szpiegowskąJ „Diabeł, laleczka, szpieg” Matta Killeena, to powieść, której akcja rozgrywa się w 1940 r. Bohaterką jest Sara Goldstein –tajna agentka, która pomaga aliantom, zdobywając informacje od nazistowskich generałów w czasie wystawnych przyjęć w eleganckiej dzielnicy Berlina. Problem w tym, ze to jej nie wystarcza, od kiedy trafia na trop afery związanej z bronią biologiczną i groźnym wirusem, które mogą zniszczyć ludzkość.

Pozostając w tematyce historycznej polecamy książkę dla nieco młodszych. „Przeszłość przyszłości czyli nauki księżnej Izabeli Czartoryskiej dla dzieci” Katarzyny Zamoyskiej to współczesna wersja XIX-wiecznej powieści Izabeli Czartoryskiej „Pielgrzym w Dobromilu”. Pięknie wydana książka opowiada historię od Mieszka I do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Więcej o tej niezwykłej powieści możecie posłuchać pod linkiem: https://youtu.be/99Q-HBsgVJ0.

Twój brat lub siostra nie wierzą w siebie? Koniecznie musisz kupić „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości” Francesc Miralles Contijoch i Alexa Celmata! Tak naprawdę możecie sięgnąć po nią nawet Wy, bo jest to pozycja dla ludzi w każdym wieku. Składa się (jak wskazuje na to sam tytuł) z 35 opowiadań, które pokazują, jak być niezależnym i pewnym siebie człowiekiem.

Ostatnia nasza propozycja, to książka dla tych, którzy lubią literaturę fantasy. „Zabójstwo Brangwina Kąkola” M. T. Anderson i Eugene Yelchin opowiada, pełną humoru,  historię elfa i goblina walczących z uprzedzeniami i różnicami kulturowymi. W­ 2018 roku książka znalazła się w finale jednej z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród literackich – National Book Award dla młodzieży.

To, jak pisaliśmy, subiektywny wybór z olbrzymiej ilości książek na rynku wydawniczym. Ale może podpowie Wam, co wybrać.

Jutro zapraszamy na propozycję dla Was!