Serwisy książkowe

W piątek były filmy, a teraz pora na książki. Nie sposób wypisać wszystkich serwisów oferujących darmowe książki, to tylko te najważniejsze:

WolneLektury.pl

Bezpłatna biblioteka cyfrowa gromadząca lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej.

Epodręczniki.pl

Platforma z bezpłatnymi książkami i materiałami edukacyjnymi do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, przyrody, matematyki, edukacji informatycznej i informatyki, biologii, geografii, fizyki, chemii, edukacji dla bezpieczeństwa.

Lektury.gov.pl

Serwis gromadzi bezpłatne lektury, które  można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Zawiera także materiały edukacyjne.

Polona

W POLONIE możecie znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, takie jak Kronika Anonima zwanego Gallem, rękopisy Kochanowskiego, Mickiewicza i Chopina, rysunki Norwida i Witkacego. 

Wikiźródła

Znajdziecie tu m.in. powieści, zbiory poezji, albumy, biografie, encyklopedie, słowniki, eseje, legendy i bajki, opracowania naukowe, pamiętniki oraz reportaże.

Kulturalna Polska 

Znajdują się tu streszczenia i opracowania lektur.

 A teraz kilka serwisów zagranicznych:

Wikibooks (https://pl.wikibooks.org/)

Biblioteka Kongresu (https://www.loc.gov/ )

Projekt Gutenberg (www.gutenberg.org/ )

Open Culture (http://www.openculture.com/literature_free_courses)