Spotkanie z autorem „Tomka na Alasce”

Cykl przygód Tomka Wilmowskiego to jedna z najbardziej kultowych serii książek. Po ponad 60. latach od premiery pierwszej części do rąk czytelników trafia dziesiąty tom cyklu „Tomek na Alasce”. Autorek książki nie jest już Alfred Szklarski, ale jego notatki i materiały posłużyły jako baza pisarzowi Maciejowi J. Dudziakowi.

. Książka „wciąga” od samego początku. Nie ma się czemu dziwić „Tomek na Alasce” to kwintesencja tego, co czytelnicy pokochali w powieściach Szklarskiego – charyzmatyczni bohaterowie, odległe lądy oraz przygoda Kapitan Nowicki oraz Sally przybywają na Alaskę tym razem jako uczestnicy wspólnej naukowej wyprawy amerykańskiego uniwersytetu w Chicago oraz Brytyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Wyprawę finansuje znany milioner i filantrop – John Davison Rockefeller. Na miejscu okazuje się jednak, że wcześniejsza grupa geologów i kartografów, do której mieli dołączyć Polacy, zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach… Tomek, Sally oraz kapitan Nowicki ruszają na północ z wyprawą ratunkową.

Czy Tomek, Sally i kapitan Nowicki odnajdą zaginionych naukowców? Czy napotkani po drodze Indianie pomogą im w poszukiwaniach? Czy ich misja zakończy się sukcesem?

A o tym, czy udało się utrzymać atmosferę, ducha i styl dawnych „Tomków” możecie porozmawiać sami z autorem.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Maciejem J. Dudziakiem, które odbędzie się już dzisiaj, o godzinie 17.00,  w Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu.

Ale zanim to zrobicie zapraszamy do posłuchania fragmentu powieści: https://youtu.be/Smd8mclAf5E