Spotkanie autorskie z Camillą Läckberg

Camilla Läckberg jest szwedzką pisarką, której powieści kryminalne co roku zdobywają kolejne szczyty list bestsellerów. Jej najbardziej znanymi książkami są m. in: Księżniczka z lodu, Kaznodzieja, Kamieniarz, Syrenka (te i wiele innych możecie znaleźć w naszej bibliotece szkolnej ).

Nie wiem czy wiecie, że Camilla pierwsze książki zaczęła już tworzyć jako dziecko. Odkryła wówczas na półce swojego ojca powieści kryminalne i się w nich zakochała! Wkrótce sama zaczęła pisać. Jednak swojej przyszłości nie wiązała z zawodem pisarza – skończyła studia ekonomiczne i ten zawód wykonywała do czasu, gdy pewnego razu otrzymała prezent gwiazdkowy

a był nim … kurs pisarski. Wtedy Camilla przypomniała sobie o swojej zapomnianej pasji. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę! Pisarka zaczęła tworzyć swoje pierwsze powieści. Już debiutancka książka Läckberg Księżniczka z lodu okazała się bestsellerem.

Doświadczenie w branży ekonomicznej i marketingowej pomogło jej w krótkim czasie wypromować się na najlepiej sprzedające się nazwisko szwedzkiego rynku wydawniczego. Od tej pory powieści pisarki cieszą się niesłabnącą popularnością w ponad 60 krajach na całym świecie i zostały przetłumaczone na około 40 języków.

Nie wiem, czy wiecie, że głównym hobby pisarki jest … gotowanie. Camilla postanowiła wykorzystać swój talent literacki i we współpracy ze znanym kucharzem napisała dwie książki kulinarne.

Podczas dzisiejszego spotkania szwedzka autorka będzie promować swoją najnowszą powieść Srebrne skrzydła.

Spotkanie z Camillą Lackberg już dziś pod linkiem #premieraonline o godzinie 18:00. Zapraszamy serdecznie!