Wyjątkowe wydarzenie walentynkowe!

Powieść Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie” doczekała się kilkudziesięciu wydań w setkach tysięcy nakładu, została przetłumaczona na wiele języków. Jej autorka była pięciokrotnie zgłaszana do Literackiej Nagrody Nobla. Nie otrzymała jej m. in. poprzez kpiny noblowskiego recenzenta Alfreda Kalgrena, które pisał: „dlaczego […] dzieło, liczące 2250 stron, nosi tytuł +Noce i dnie+, skoro nocą nic się nie dzieje”. Jest to jedynie „Dobra lektura na bezsenne noce”.

Czy Wy też tak uważacie?

W 1975 roku powstała słynna filmowa adaptacja „Nocy i dni” w reżyserii Jerzego Antczaka, z wybitnymi kreacjami aktorskimi Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego.

Już od jutra, aż do walentynek będziecie mogli obejrzeć film w reżyserii Jerzego Antczaka na Ninatece, a także uczestniczyć w spotkaniu z aktorami i twórcami. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniach:

☑„Noce i dnie” – pokaz filmu na Ninatece!

☑„Noce i dnie”. Spotkanie w nenufarach | Pokaz filmu i rozmowa z twórcami

W oczekiwaniu na powyższe wydarzenia zapraszamy do słuchania darmowego audiobooka! Czyta niesamowita Danuta Stenka: https://ninateka.pl/vod/ksiazki-czytane/noce-i-dnie-maria-dabrowska/?fbclid=IwAR0mbHXungj3YtmDFG0TLHC3_XnLVCt5_dvYZTZDMkixhso5Du3xG-HaEOg